Święto zapoczątkowano 15 września 2009 i z każdą kolejną rocznicą powiększa grono uczestników. To dzień, w którym nauczyciele z jeszcze większą uwagą przyglądają się swoim uczniom i poprzez rozmaite kropkowe zabawy wydobywają z dzieci drzemiący w nich potencjał.
Bibliotekarze wyświetlili uczniów film "The dot" - historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.
Film nakręcono na podstawie książki autorstwa Petera H. Reynoldsa pod tym samym tytułem. Od premiery w 2003 roku książkę przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków, w tym język Braille’a. Wspierająca kreatywność opowieść zdobyła dziesiątki nagród i doczekała się swojego święta.
Następnie bibliotekarze zaprezentowali uczniom opowieść "Groszki" za pomocą kart narracyjnych teatrzyku Kamishibai - dzieci bardzo lubią tę formę spotkania z biblioteką.
Na podsumowanie uczniowie otrzymali kolorowanki z kropek, albo sami mogli narysować swoją najwspanialszą kropkę.
Dzień kropki to święto kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.
Dzień Kropki powinien być obchodzony przez cały rok!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz